oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Qizlar Oğlanlara Qarşı oyunu

TAM EKRAN

Qizlar Oğlanlara Qarşı [3.5]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Qız oyunları kategorisi altında paylaşılan Qizlar Oğlanlara Qarşı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Qızlar Oğlanlara Qarşı oyunu haqqında heç bir açıqlama elave edilmeyib. Qızlar Oğlanlara Qarşı oyunları oynayın keşf edin.

Oyunla ilgili etiketler: Qizlar Oğlanlar


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : ibrahim |Tarih : 18.09.2011
baki
Yazan : hello kitty |Tarih : 25.11.2011
guzel
Yazan : ayla isayeva |Tarih : 02.12.2011
maraqli saytdir
Yazan : cavadl? ellada |Tarih : 09.12.2011
men oyular xoslay?ram
Yazan : elka |Tarih : 09.12.2011
oyunlar cooooooox gozeldi
Yazan : yasmin |Tarih : 19.12.2011
bu oyun acilmadi
Yazan : aytac huseyn |Tarih : 31.12.2011
COX SUPER OYUNDUR DEYENLER YEQINKI OGLANDIRLAR.MEN QIZ OLDUGUM UCUN DEYIREM KI *COX PISSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS OYUNDUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUR.*HI-HI*GICLER
Yazan : Xelilova gulnar |Tarih : 04.01.2012
Men isteyirem ki telefonuma oyun kocurdum.kocurdende ki telefonumda bilmirem neye gore oynaya bilmirem orada soderjaniye flash ne dostupno rus dilinde yazilir zehmet olmasa mene winx clubun oyunlarin telefonuma yukleyesiz mob nomrem 0552945111 menim emailim yoxdur hele bilersiniz ki men sizi aldadiram men sizi aldatmiram menim 12 yasim var sag olun
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *