oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Paris Moda Haftası oyunu

TAM EKRAN

Paris Moda Haftası [3.2]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Qız oyunları kategorisi altında paylaşılan Paris Moda Haftası oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Kızımız bir kaçamak yapmış ve Paris Moda Haftası etkinliklerine katılmıştır. Giyim mağazaları hepsi müthiş indirimler sunuyor. Her tarafta indirimler var.

Kızımızı mağazaları gezdirip çok tarz bir şekilde giydirmeniz lazım.

Oyun şöyle oynanıyor. NEW GAME tıklayarak başlıyorsunuz. 3 kızdan birini seçip açılan ekranda NAME yazan yere isminizi, AGE yazan yere yaşınızı ve STAR SIGN yazan yerde de burcunuzu seçiyorsunuz.

Size 400$ alışverip çeki veriliyor.

Aşağıdaki SHOP tıklayarak oyuna başlıyorsunuz.

İyi oyunlar!


Oyunla ilgili etiketler: Paris Moda Hafta


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *