oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Prenses Doğum Günü Elbisesi oyunu

TAM EKRAN

Prenses Doğum Günü Elbisesi [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Qız oyunları kategorisi altında paylaşılan Prenses Doğum Günü Elbisesi oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.

Sitemize Disney Cahnnel tarafından çekilen çizgi film kahramanı Prenses Sofia oyunları da eklendi. Bu oyunumuzda Prenses Sofia kraliyet doğum günü partisine gidecek. Bunun için de güzel elbiseler giyip makyaj yapacaktır.

Prensesimizi giydirirken keyif alacağınızdan eminim. Prensesimizi baştan ayağa giydirmeniz gerekiyor.

Elbiselerden, ayakkabılara, süslere her türlü ayrıntıyı unutmayınız. Saç ve makyaj seçimi de unutulmamalı. 

En son SHOW tıklayarak yaptığınız tasarımı görebilirsiniz. İsterseniz SAVE tıklayarak Prenses Doğum Günü Elbisesi oyununuzu resim olarak kaydedebilirsiniz.


Oyunla ilgili etiketler: Prenses DogumGunu Elbise Paltar AdGunu Sofia


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *