oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Zıplayan taksi oyunu

TAM EKRAN

Zıplayan taksi [3.6]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maşın oyunları kategorisi altında paylaşılan Zıplayan taksi oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Zıplayan taksi çok güzel ve bir o kadar da ilgi çekici bir oyun. ileri tuşu ile hızlanarak space ile taksilerin üzerinden zıplayın.

Oyunla ilgili etiketler: Zıplayan taksi oyunu Taksi oyunu


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : useyd ceferli |Tarih : 18.06.2011
salam
Yazan : tamerlan agayev |Tarih : 16.07.2011
menim adim tamerlandir
Yazan : maqa |Tarih : 16.07.2011
cok guzel oyundu 100 puan verdim azerbaycandan
Yazan : samir |Tarih : 16.07.2011
salamat
Yazan : resul |Tarih : 13.08.2011
baki.kurdemir
Yazan : zulfu agazade |Tarih : 14.11.2011
cox guzel
Yazan : elcin mamedov |Tarih : 14.11.2011
batum
Yazan : zulfu agazade |Tarih : 15.11.2011
bu oyun cok halika.kendim bu oyunu cok ve cok sevdim.
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *