oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Otobanda Araba Yarışı oyunu

TAM EKRAN

Otobanda Araba Yarışı [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maşın oyunları kategorisi altında paylaşılan Otobanda Araba Yarışı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Hepimiz yolculuk esnasında otobanları severiz. Ortalamanın çok üzerinde hız yapabiliriz otobanlarda.

Oyunumuzda otobanda hızla ilerliyoruz. Hem önümüzdeki arabalara çarpmadan onları geçmemiz lazım, aynı zamanda da paraları toplamamız lazım. Bunun için de $ işareti olanları toplayacağız.

Başka bir arabaya çarparsanız oyun bitiyor. Bunun için çok dikkatli kullanak lazım.

Oyunu oynamak için başlayınca PLAY ve arkasından bir daha PLAY çıkacak bunlara tıklıyoruz.

Sonrası ise kolay. SAĞ ve SOL yön tuşları ile oynuyoruz.

İyi oyunlar!


Oyunla ilgili etiketler: Otoban Araba Yarış Yaris Otobanda


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : Xeqani |Tarih : 05.02.2024
Men bu oyunu oynamaya doya bilmirem. Hemi
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *