oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Otoban Yarışı oyunu

TAM EKRAN

Otoban Yarışı [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maşın oyunları kategorisi altında paylaşılan Otoban Yarışı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Yeni bir otoban oyunu ile devam ediyoruz. Otoban Yarışı yarış severlerin ilgisini çekecek bir oyundur.

Oyunu SAĞ ve SOL oyun tuşları ile oynuyoruz. Oyun açıldıktan sol üst taraftan QUIC RACE veya TOURNAMENT seçiyoruz. Quick Race tek bir oyun. TOURNAMENT ise turnuva.

Sonra START RACE tıklıyoruz. Oyun başlıyor.

İyi oyunlar!


Oyunla ilgili etiketler: Otoban Yaris


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : Xedice |Tarih : 04.02.2024
Xediceden bu oyunu oynayan herkese salamlar. Otoban yarisi oyunu mene cox maraqli geldi. Demek olar ki saatlarla oynasam bezmerem. Sizler nece?
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *