oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Vale Xidmeti oyunu

TAM EKRAN

Vale Xidmeti [3.2]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maşın oyunları kategorisi altında paylaşılan Vale Xidmeti oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
En yaxşı xidmet vere bilmek üçün Vale Xidmeti oyununda avtomobillerini avtopark girişine buraxan sürücülerin neçe nömreli saheye park etmenizi istediklerini teqib etmelisiniz. Avtomobil sürmekden daha çox nömreleri teqib etmenin çetin olduğu oyunda müşterilerin avtomobillerine zerer vermemek üçün diqqetli sürmelisiniz. Her vezife de daha süretli xidmet vermeniz lazım olan avtopark müessise oyununda valet olmaq heqiqeten de çetindir. Avtomobilini buraxıb geden müşterileri teqib etmenizin en böyük sebebi geri dönüb size neçe nömreleri avtomobili istediklerini dediklerinde sehv etmemeniz olacaq.


Oyunla ilgili etiketler: Vale Valet


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar