oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Yol Yarışı oyunu

TAM EKRAN

Yol Yarışı [3.2]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maşın oyunları kategorisi altında paylaşılan Yol Yarışı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Yol Yarışı çok güzel ve bir o kadar da ilgi çekici bir oyun. Oyun yüklenince sırasıyla Play,Skip intro,start mission deyiniz. Oyun yön tuşları ve Q,S tuşları ile oynanıyor.

Oyunla ilgili etiketler: Yol Yarışı oyunu


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : Elizade Pervin |Tarih : 23.05.2011
oyunlar xowuma geldi.En cox mawin oyunlarini xowlayiram.Tewekkur.BYE-BYE.
Yazan : ali kaptan |Tarih : 09.06.2011
pis deyil yaxwidi
Yazan : su |Tarih : 02.07.2011
pis oyundu
Yazan : vusal qurbanov |Tarih : 11.08.2011
sade
Yazan : cemilli cemil |Tarih : 13.08.2011
558822
Yazan : resad |Tarih : 08.11.2011
orta bir oyun
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *