oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Viper oyunu

TAM EKRAN

Viper [3.4]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maşın oyunları kategorisi altında paylaşılan Viper oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Create your own Dodge Viper and save your project if you like.

Oyunla ilgili etiketler: Viper


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : emin |Tarih : 22.09.2011
guzel oyun beyendim
Yazan : sadqgov elar |Tarih : 15.10.2011
baki
Yazan : ANAR MUSTAFAYEV |Tarih : 05.11.2011
MASIN OYUNLARINI COX SEVIREM
Yazan : cavid sirinov |Tarih : 12.11.2011
BU NEDI ALAAAAAAAAAAA EHHHHHHHHHHH
Yazan : cavidan |Tarih : 26.11.2011
baki
Yazan : eliyev |Tarih : 02.12.2011
azerbaycanim
Yazan : rahman |Tarih : 29.12.2011
salam
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *