oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Maşın Sürmek oyunu

TAM EKRAN

Maşın Sürmek [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maşın oyunları kategorisi altında paylaşılan Maşın Sürmek oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Yaşınız tutmuyor ise araba kullanmayı da bilmiyorsunuzdur. Araba kullanmakambarı da önemli olan trafikte nasıl araba kullanılacağını öğrenmek. Bu oyun biraz da trafik kurallarını öğretmeyi amaçlıyor aslında. Oyunun orjinal adı smart driver yani akıllı şöför. Akıllı şöför trafikte kendisini ve diğer insanları tehlikeye atmayan şöfördür. Oyunda da bunu başarmaya çalışacaksınız. Oyuna emniyet kemerinizi bağlayarak başlayacaksınız, ardından hız limitlerini gösteren tabelalara dikkat edip hız yapmayacaksınız. Diğer tüm trafik kurallarına uymaya çalışacaksınız. .com kazasız günler diler :)

Oyunla ilgili etiketler: Maşın Sürmek


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar