oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kutu Kafalar Yarışıyor oyunu

TAM EKRAN

Kutu Kafalar Yarışıyor [3.4]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Yarış oyunları kategorisi altında paylaşılan Kutu Kafalar Yarışıyor oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Oyunda kutu kafalar kıyasıya yarış için sizi bekliyor. Turnuva ya da serbest yarış için seçeneğinizi siz belirleyin. YÖN TUŞLARINI kullanarak seçeceğiniz parkuru bitirmeye ve rakiplerinizi altetmeye çalışın. Oyuna başlarken isminizi yazmayı unutmayın. İyi eğlenceler dileriz.Google

Oyunla ilgili etiketler: Kutu Kafalar Yarışıyor


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : khyuj |Tarih : 28.06.2011
oluko,
Yazan : parvana |Tarih : 06.07.2011
Kutu Kafalar Yar
Yazan : ayxan eliyev |Tarih : 23.09.2011
salem
Yazan : anar eliyev |Tarih : 25.11.2011
salam
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *