oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


OrcMobil oyunu

TAM EKRAN

OrcMobil [3.6]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Yarış oyunları kategorisi altında paylaşılan OrcMobil oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Orclar kendileri kadar ilgin arabalarıyla önlerine gelene çarpıyorlar. İlginç arabalarıyla parkur boyunca insanlara, hayvanlara çarpıyorlar. Oyunda orcmobil'i siz kullanacaksınız. Kontroller için YÖN TUŞLARINI kullanabilirsiniz. Oyuncambazi kolaylıklar ve iyi eğlenceler diler.

Oyunla ilgili etiketler: OrcMobil


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : terlan eliyev |Tarih : 12.09.2010
yaxsi
Yazan : alik |Tarih : 24.02.2011
cok iyi bi oyun insani gecelerle oynamaya zorluyo
Yazan : agazadesamil |Tarih : 03.03.2011
oyun oyna
Yazan : nadir |Tarih : 22.03.2011
hicbiri
Yazan : ferid nesirli |Tarih : 04.05.2011
uyna girmek
Yazan : n vuqar |Tarih : 16.06.2011
ela
Yazan : farid |Tarih : 22.07.2011
oyun yuklamak
Yazan : farida |Tarih : 24.07.2011
en sevdiqim igradir bu
Yazan : kmale nesibova |Tarih : 06.08.2011
bele normal oyundu
Yazan : emre kara |Tarih : 11.08.2011
iyi
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *