oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


İskelet Motorcu oyunu

TAM EKRAN

İskelet Motorcu [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Yarış oyunları kategorisi altında paylaşılan İskelet Motorcu oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.

İskelet Motorcu oyunumuz bildiklerinizden biraz farklı bir oyun. Kendilerine has motorları ve yarış taktikleri ile sokak yarışları yapıyorsunuz.

Bölümler kilitli olarak gelmektedir. Her bölümü geçmek için önceki yarışı kazanmanız gerekiyor.

Her bölümü geçmek size dolar kazandırmakta ve kazandığınız  bu paralarla yeni motorlar alabilmektesiniz.

İskelet Motorcu oyunu yön tuşları ile oynanıyor.


Oyunla ilgili etiketler: Motor Motorcu iskelet


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar