oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Hawai Ralli oyunu

TAM EKRAN

Hawai Ralli [3.0]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Yarış oyunları kategorisi altında paylaşılan Hawai Ralli oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Güzel bir plaj yarisi, kum tepelerinin üzerlerinden ve çesitli engellerin arasindan geçerek rakibiniz ile çekismeli bir yaris yapiyorsunuz, kaarislar sonunda elde ettiginiz paralar ile aracinizi gelistirebilir ve güzellestirebilirsiniz, Yükleme tamamlandiktan sonra PLAY NOW butonuna basin, Yarisçinizi seçerek oyuna baslayin, sag ok tusu ile hizlanin, sol ok tusu ile fren yapin, yukari ok tusu ile ziplayin, Parkur boyunca topladiginiz POWER UP bonuslari SPACE tusu ile kullanarak partnerinizi yaris disi birakmaya çalisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Hawai Ralli


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar