oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


F1 GP Çin Etabı oyunu

TAM EKRAN

F1 GP Çin Etabı [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Yarış oyunları kategorisi altında paylaşılan F1 GP Çin Etabı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
F1 Grand Pri bu yil Çin?de yapiliyor. Usta bir F1 pilotu olarak maharetlerinizi sergilemek ve kupayi evinize götürmek için Çin?e küçük bir gezinti yapiyorsunuz. Oyun yüklendikten sonra yarisabileceginiz 4 farkli etaptan birisini seçin, 1-2 oyuncu seçimini yaparak oyuna baslayin, klavyeden yön tuslarini ve A-W-D-S tuslarini (2 oyuncu için) kullanarak aracinizi yönlendirin. Güçlü ve usta rakiplere karsi yarisarak etaplari kazanip kupayi almak için yarisin. Yolunuz açik olsun.

Oyunla ilgili etiketler: F1 GP Çin Etabı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : vuqar meherremov |Tarih : 16.04.2011
ela oyundur
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *