oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Dalgıç Yarışı oyunu

TAM EKRAN

Dalgıç Yarışı [3.0]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Yarış oyunları kategorisi altında paylaşılan Dalgıç Yarışı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Usta Scuba dalgiçlariyla yarisa girdiniz, deniz altinda bin bir türlü tehlike sizi bekliyor ama tehlikeli oldugu kadar zevkli bir yaris bu, kesfedilmemis denizalti dünyasina heyecenli bir yolculuk. Yükleme tamamlandiktan sonra gelen ekranda sag tarafta 3 farkli oyun modu göreceksiniz; QUICK RACE butonu ile bir rakibe karsi tek bir yaris, CHAMPIONSHIP butonu ile 4 rakibe karsi bir turnuva, ENDURANCE butonu ile tek basiniza zamana karsi yarisabilirsiniz. Seçiminizi yaptiktan sonra zorluk derecesi ve oyun opsiyonlarinin ayarlandigi bir ekran göreceksiniz, PLAY GAME butonu ile oyuna baslayin, Mouse yardimiyla dalgicinizi yönlendirin klavyeden SPACE tusu ile dalgicin yukariya dogru yüzmesini saglayarak teklikeli deniz canlilarina yakalanmadan yarisi tamamlamaya çalisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Dalgıç Yarışı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *