oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Çılgın Yarış oyunu

TAM EKRAN

Çılgın Yarış [3.0]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Yarış oyunları kategorisi altında paylaşılan Çılgın Yarış oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Üç hizli rakibe karsi çilgin bir yarisa giriyorsunuz, dolambaçli ve zor bir parkur, çabuk ariza yapan bir araba ile rakiplerinizi geride birakmaya çalisarak oyunu oynayin. Yükleme tamamlandiktan CRAZYLOOP yazisina, sonra NICK NAME yazan yere tiklayip adinizi yazin, START RALLY butonuna tiklayarak oyuna baslayin, klavyeden yön tuslarini kullanarak aracinizi kontrol edebilirsiniz, pist üzerinde beliren S (sürat) ve R(tamir) bonuslarini toplayarak daha hizli ve basarili bir yaris çikarabilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Çılgın Yarış


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar