oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Çılgın araba oyunu

TAM EKRAN

Çılgın araba [3.5]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maşın oyunları kategorisi altında paylaşılan Çılgın araba oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Çılgın araba çok güzel ve bir o kadar da ilgi çekici bir oyun. Aşağı ve yukarı yön tuşlarını kullanarak kamyonu engeli arazi üzerinde sürünüz. Kamyonu devirmemeye çalışınız. Önü yukarı fazla kalktığında aşağı ok ile dengesini sağlayınız. Star ve Play ile oyuna başlayınız.

Oyunla ilgili etiketler: Çılgın araba


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : orxan memmedov |Tarih : 16.05.2011
niye oyunlar gec acilir
Yazan : samira abbasli |Tarih : 27.07.2011
cok kotu bir oyundu.
Yazan : sara |Tarih : 27.07.2011
ne seydesi oyundu
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *