oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Benz Drifting oyunu

TAM EKRAN

Benz Drifting [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Yarış oyunları kategorisi altında paylaşılan Benz Drifting oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Mercedes Benz Firmasinin yeni tek kapili modeli ile birkaç drift turu atmak ister misiniz ? Muhtesem boyutlarda teknolojik olarak üretilmis bu aracin lüks ve konforu bir yana motor sesi bile sizi bastan çikarmaya yetecek, bundan emin olabilirsiniz. Oyun yüklendikten sonra START DRIFTING butonuna basarak oyuna baslayin, karla kapli oyun alaninda toplam 7 adet parafan var bu paravanlarin önünde saga sola çarpmadan yapacaginiz sik drift hareketleri ile puan toplayacaksiniz. Oyunda puanlama drift sirasinda tekerleklerinizden savrulan kar kütlesinin yüksekligine göre yapilmakta bu nedenle paravanlara ne kadar yakin olursaniz puaniniz da o kadar yüksek olacaktir. Oyunu klavyeden yön tuslari ve SAPCE tusu ile oynayabilirsiniz. 60 saniye zamaniniz var. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Benz Drifting


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar