oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


At Yarışı oyunu

TAM EKRAN

At Yarışı [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Yarış oyunları kategorisi altında paylaşılan At Yarışı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
PLAY'e basın. "Select your horse " yazan yerden atınızı seçerek "race" tuşuna basın ve oyuna başlayın. Atınızı seçerken "Odds 2-1" yazan yere göre atın kalitesini anlayabilirsiniz. İlk at en iyi at, Odds'da yazan rakam büyüdükce at kötüleşiyor. Oyun başlayınca ok tuşları ile atınızı yöneteceksiniz. Kenarlara çarpmayın. Engelleri atlamak için SPACE tuşunu kullanın ama zamanlama çok önemli. CTRL tuşu ile yarış boyunca atınızı 3 defa kırbaçlama hakkınız var. Enerji ve distance(Alınan mesafe) göstergelerine bakarak enerjinizi dengeli harcayın yoksa yarışı bitiremezsiniz.

Oyunla ilgili etiketler: At Yarışı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *