oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Amerika Caddeleri oyunu

TAM EKRAN

Amerika Caddeleri [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Yarış oyunları kategorisi altında paylaşılan Amerika Caddeleri oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
çok eğlenceli 3 boyutlu bu yarışı oynamadan geçmeyin ok işaretleriyle arabanızı yönlendirin yoldaki turbo kutularını toplayıp turbo göstergesi dolduğunda shift tuşuna basın ve uçuşa geçin.

Oyunla ilgili etiketler: Amerika Caddeleri


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : eka |Tarih : 08.08.2010
h
Yazan : akif şanlı |Tarih : 14.08.2010
bence biraz irenç olmuş no beğenmek
Yazan : esedov ferid |Tarih : 26.04.2011
y
Yazan : ruslan |Tarih : 04.05.2011
yaxsi
Yazan : said |Tarih : 06.10.2011
oyun yuklemek isteyirem
Yazan : necefov alihasan |Tarih : 12.10.2011
op0p[0pomoyh
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *