oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Talking Tom ve Angela Düğün Hazırlığı oyunu

TAM EKRAN

Talking Tom ve Angela Düğün Hazırlığı [3.0]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Talking Tom ve Angela Düğün Hazırlığı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.

Talking Tom uygulamasını herkes bilir. Az konuşmadık bu Tom'la :)   Angela'yı da tanırsınız. Hani Tom'un sırıl sıklam aşık olduğu kız.

Talking Tom ve Angela düğün yapmışlar. Mutluluklarına diyecek yok. Şimdi sıra balayında :)

Bu iki kahramanımızı düğün sonraki tatil için siz hazırlayacaksınız. Hangi giyimleri götürsünler kendileri ile.

Oyun çok çok eğlencelidir. Oynarken zaman su gibi akıp geçecektir.

İyi oyunlar!


Oyunla ilgili etiketler: Tom Angela Toy Düğün Toylar


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *