oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Angry Birds Rio oyunu

TAM EKRAN

Angry Birds Rio [2.7]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Angry Birds Rio oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Telefonlarımızda hemen herkes Angry Birds oynamıştır. Hemen herekes diyorum çünkü bu oyun 100 milyon ile 500 milyon arası bir indirme rakamına sahip. Ortalama 300 milyon kişi indirmiştir Angry Birds oyunu uygulamasını.

Çok çok eğlenceli bir oyun. Şimdi oyunu artık bilgisayarınızda da oynayabilirsiniz.

Nasıl oynanır kısmına girmeyeceğim. Çünkü biliyorsunuzdur.

Bilmeyenler için şunu söyleyelim. Kızgın kuşlarımız dağıtacak bir yerler arıyorlar. Bunlar bazen domuzcular. Bazen de kutular olabilmektedir.

İyi oyunlar!


Oyunla ilgili etiketler: angry bird Birds AngryBirds


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar