oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Sumo çarpması oyunu

TAM EKRAN

Sumo çarpması [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: 2 Nəfərlik oyunları kategorisi altında paylaşılan Sumo çarpması oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Control your character and attempt to bump the other players off the sides in 3 different and exciting gameplay modes. Have fun!

Oyunla ilgili etiketler: Sumo çarpması


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : kamran aliyev |Tarih : 03.10.2010
yeri var dene
Yazan : memmedov ismayil |Tarih : 08.11.2010
hizli catdiriniz
Yazan : wurth |Tarih : 12.11.2010
ela
Yazan : ilham imani |Tarih : 17.03.2011
OYUN OYNAMAQ
Yazan : MURAD EHMEDOV |Tarih : 29.12.2011
oyun oynamaq
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *