oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Yangın ile Oynama oyunu

TAM EKRAN

Yangın ile Oynama [3.4]

Oyunu Puanla:

Açıklama: 2 Nəfərlik oyunları kategorisi altında paylaşılan Yangın ile Oynama oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Excellent remake of Bomberman. Multiplayer. Bomb your enemies! Blow up your opponents before they kill you, you only have 2 minutes to do this so dont hang around! You can have a two player game or play against one, two or three opponents.

Oyunla ilgili etiketler: Yangın ile Oynama


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : raşit öner |Tarih : 22.11.2010
bu oyundan cok zewk aldımmm
Yazan : süde ekici |Tarih : 08.12.2010
bu oyun çok güzel
Yazan : quliyev ferid |Tarih : 08.03.2011
bv
Yazan : vusal |Tarih : 19.03.2011
yok
Yazan : Sahin Ibrahimov |Tarih : 04.05.2011
hamiya salamlar
Yazan : rasul |Tarih : 18.06.2011
yoook
Yazan : magomedali |Tarih : 18.06.2011
mah
Yazan : suleymananov magomedali |Tarih : 18.06.2011
idi gulyay
Yazan : turana esedova |Tarih : 20.09.2011
salam
Yazan : emirli ismet |Tarih : 30.12.2011
baki
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *