oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Topla Vurma oyunu

TAM EKRAN

Topla Vurma [3.5]

Oyunu Puanla:

Açıklama: 2 Nəfərlik oyunları kategorisi altında paylaşılan Topla Vurma oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
iki kişi yada tek kişi oynayabileceğiniz bu oyunda topunuzu kullanarak rakibinizi vurmaya çalışın.

Oyunla ilgili etiketler: Topla Vurma


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : salman hesenov |Tarih : 06.08.2010
tez gelsin pultla oynamaq olur
Yazan : vaqif |Tarih : 14.09.2010
iyi
Yazan : hovarda |Tarih : 30.09.2010
cok manyak iiiiidiiiiii
Yazan : nazim |Tarih : 21.11.2010
oynamag
Yazan : abdullayev orxan |Tarih : 28.11.2010
halal olsun gözəl saytdir
Yazan : RESAD SARIYEV |Tarih : 15.09.2011
ELA OYUN DUR
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *