oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Sandviç Büfesi İşlet 2 oyunu

TAM EKRAN

Sandviç Büfesi İşlet 2 [3.6]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Sandviç Büfesi İşlet 2 oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Sandviç büfeniz müşterilerini ağırlamaya hazır bekliyor. oyunda diğer işletme oyunlarında olduğu gibi gelen müşterilerin isteklerine bakacak ve siparişin aynısını hazırlayarak müşterilerinize servis ederek para kazanmaya ve büfenizi karlı bir şekilde işletmeye çalışacaksınız. Oyunda tüm işlemler için MOUSE kullanabilirsiniz. .com işletme oyunlarının en iyilerini ve en yenilerini eklemeye devam edecek. Kolaylıklar ve iyi eğlenceler dileriz.

Oyunla ilgili etiketler: Sandviç Büfesi İşlet 2


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar