oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Rakip Toplar Disari oyunu

TAM EKRAN

Rakip Toplar Disari [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Rakip Toplar Disari oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Rakip toplari oyun sahasindan çikarmaya çalisarak oynadiginiz eglencelei bir oyun, Yükleme tamamlandiktan sonra sol tiklama ile oyuna baslayin, toplarinizdan istediginiz birini sol tikla tutup mouse u geri çekerek yönlendirin, sol tiklamayi birakarak topunuzu rakip toplarin üzerine dogru yollayin, rakiplerden birinin toplari oyun disi kaldiginda oyun sona erer. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Rakip Toplar Disari


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : nesibli |Tarih : 11.10.2009
iyi
Yazan : ZERBEIYEV BEYLER |Tarih : 29.11.2009
DERS OXUMAQ
Yazan : Anar |Tarih : 31.03.2011
acilmlr
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *