oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Plaj Voleybolu oyunu oyunu

TAM EKRAN

Plaj Voleybolu oyunu [3.4]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Basketbol oyunları kategorisi altında paylaşılan Plaj Voleybolu oyunu oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Plaj Voleybolu çox gözel ve bir o qeder de ilgi çekici bir oyun. Yönetimi çox gözel ve bir o qeder de ilgi çekici bir oyun. Nice beach volleyball game with awesome graphics!

Oyunla ilgili etiketler: Plaj Voleybolu Yönetimi


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : aydo |Tarih : 19.05.2011
cok g
Yazan : senan suleymanov |Tarih : 23.06.2011
iyi
Yazan : nebi museyibov |Tarih : 17.07.2011
cox sagolun
Yazan : kamran |Tarih : 09.09.2011
salam
Yazan : mehmet poladli |Tarih : 05.11.2011
gedersen
Yazan : FARIZ QERIBOV |Tarih : 16.11.2011
kim futbol oyunu oynamaq sayti bilir?bilen varsa desin
Yazan : FARIZ QERIBOV |Tarih : 16.11.2011
kim futbol oyun oynamaq sayti bilir?bilen varsa yazsin
Yazan : sms |Tarih : 29.12.2011
merhaba kac gundur oyunu oynuyorum ama nedense yazamiyordum. :))) bana voleybol lazim da bilen varmi???
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *