oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Basketbol Oyunu oyunu

TAM EKRAN

Basketbol Oyunu [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Basketbol oyunları kategorisi altında paylaşılan Basketbol Oyunu oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Çox maraqlı bir basketbol oyunu. Start Game dedikten sonra sahanın değişik yerlerinden serbest atış kullanacaksınız ama süreniz oldukca kısıtlı elinizi çabuk tutmalısınız. Boşluk - space tuşu ile oynanıyor. İlk basışta topu alır, ikinci basışta oyuncu zıplar ve üçüncü basışta şutu çeker. İpucu : 2. ve 3. atışlar arası çok hızlı basmak gerek boşluk tuşuna.

Oyunla ilgili etiketler: Basketbol Basketbol Oyunları


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : eliyev elturan |Tarih : 16.07.2011
oyunlar dahada gercek olmasini istiyorum
Yazan : menmedov cosqun |Tarih : 24.10.2011
cok guzel bir oyun
Yazan : Memmedov Terlan |Tarih : 05.01.2012
Zor
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *