oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Pasta ve Kurabiye Fabrikası oyunu

TAM EKRAN

Pasta ve Kurabiye Fabrikası [2.4]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Pasta ve Kurabiye Fabrikası oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Cake castle orjinal isimli oyunumuzda kurabiyeler ve pastalar üreten bir pastane imalathanesinde çalışacaksınız ve işlerin yolunda gitmesi için hata yapmadan seri bir biçimde çalışacaksınız. Oyunda pasta ve kurabiyeler için farklı paketleme üniteleri mevcut ve servis arabasını da buna uygun şekilde haraket ettireceksiniz. Oyunda servis arabasını YÖN TUŞLARI ile hareket ettirin, SPACE tuşu ile pasta ya da kurabiyeleri servis arabasına alın ya da arabadan indirin. CTRL tuşunu bonuslar aktif olduğunda kullanın. Oyuncambazi kolaylıklar ve iyi eğlenceler diler.

Oyunla ilgili etiketler: Pasta ve Kurabiye Fabrikası


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar