oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Oyun Şirketi Yönetimi oyunu

TAM EKRAN

Oyun Şirketi Yönetimi [2.7]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Oyun Şirketi Yönetimi oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Hayallerinizi büyük bir oyun şirketiyle gerçeğe dönüştürmek için oyun sektörünün inceliklerini öğrenin. Kılavuz Code Monkey Tycoon: İşe almak, ekip kurmak ve ekipleri geliştirme projelerine atamak için farenizi kullanın. Yönetim sekmesinde finansal performansınızı görebilirsiniz. Şirketiniz zarar ederse oyun tasarım kariyeriniz biter! Lab sekmesinde yüksek kaliteli oyun geliştirme araştırmaları için ekip kurabilirsiniz. Ekipler oluşturulduğunda, otomatik olarak Teknoloji Ağacında gösterilen teknolojiyi araştıracaklardır. Dağıtım sekmesinden oyun satışlarını kontrol edebilirsiniz. Reklam sekmesinde reklam vererek tüketicileri cezbedin. Son olarak Sonuçlar sekmesinde performansınızı ve hakkınızda yapılan yorumları görebilirsiniz. Oyun geliştirme alanında asla gerçekten kazanamazsınız... ancak küçük işletmenizi hayallerinizin de ötesine (ve büyük kazançlara) taşıyabilirsiniz.

Oyunla ilgili etiketler: Oyun Şirketi Yönetimi


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *