oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Okulun En İyi Kızı oyunu

TAM EKRAN

Okulun En İyi Kızı [0]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Okulun En İyi Kızı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Okulun en iyi kızı olmak çok kolay değil. Bu müthiş oyunda rakiplerinizi altetmelsiniz. Bunun için karizmanızı, zekanızı ve güzelliğinizi kullanacaksınız. Mean Girls orjinal ismi ile hem kız oyuncularımızın hem de erkek oyuncularımızın çok seveceği süper bir zeka-strateji oyunu Oyuncambazi.com ekranlarında. Oyunda oyuna başlamadan hangi özelliklerinizin hangi seviyede olmasını istiyorsanız ayarlayacaksınız, oyuna başlangıçta tanıtım ve yardım ekranlarından sonra başlayabilirsiniz. Oyunda rakiplerinizi altetmek için klasik puzzle oyunlarındaki gibi en az üç sembolü biraraya getirmelisiniz. Ayrıntılı ayarları ve diğer özellikler oyunda görebilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz.Google

Oyunla ilgili etiketler: Okulun En İyi Kızı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *