oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Okul Kantini İşlet oyunu

TAM EKRAN

Okul Kantini İşlet [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Okul Kantini İşlet oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Okulun kantini öğle paydosunda öğrencileri karşılamaya hazır. İçecekler, sütler, tostlar, kahveler ve meyveler. Siz tüm öğrencilerin isteklerini hızla ve en güzel şekilde yerine getirmeye çalışacaksınız. Öğrenciler teneffüs zili ile birlikte bir bir gelmeye başlayacak ve size siparişlerini söyleyecekler. Siparişlerine uygun şekilde ürünleri hazırlayıp onlara verdiğinizde başarılı olmuş olacaksınız ve günlük ulaşmanız gereken kazancınıza her seferinde daha da fazla yaklaşacaksınız. Okulunun kantini başarılı ve becerikli işletmecisini arıyor. Kantini en güzel şekilde işletmek için görevlerinizi zamanında ve yerinde yapın. Oyunmbari.com oyunucuları Oyun oynamak için ise MOUSE kullanın.

Oyunla ilgili etiketler: Okul Kantini İşlet


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *