oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Mükemmel Anne oyunu

TAM EKRAN

Mükemmel Anne [3.7]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Mükemmel Anne oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Oyun kardeşinizin bakımıyla ilgilenen annenizie yardım etmeniz üzerine kurulmuş bilgilendirici ve oldukça eğlenceli hazırlanmış. Oyunda bebek bakımı için gerekli aşamalrı doğru ve zamanında yapmanız gerekiyor. Oyunda komşunuza karşı yarışacaksınız. Üstte bulunan malzeme dolabından gereken nesneyi ya da ürünü alıp kullanacaksınız ve bunu yaparken yalnızca mouse kullanacaksınız. Zamana karşı yarışacağınızda hızlı ve becerikli olmanız gerekiyor. Bazı bölümler için ingilizce biliyor olmanız yararınıza olacak olsa da oyunu ingilizce bilmeden de çözebilirsiniz.Google Pixazza

Oyunla ilgili etiketler: Mükemmel Anne


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *