oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


McDonald's İşletme oyunu

TAM EKRAN

McDonald's İşletme [3.5]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan McDonald's İşletme oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
OYUNUN TAMAMI NEREDEYSE SİZLER İÇİN TÜRKÇEYE ÇEVRİLMİŞTİR AÇIKLAMAYI DAHA İYİ ANLAMANIZ AÇISINDAN YAZILMIŞTIR. Ekibi Olarak İyi Kazançlar Dileriz.Bu oyunda, karmaşık işlemlerle hazırlanan ürünlerin nasıl hazırlandığını ve nasıl yönetildiğini öğreneceksiniz. McDonald’s gibi bir şirkette para kazanmak hiç de kolay değil! Her hamburgerin gerisinde otlakların yaratılmasından hayvanların kesimine kadar, restoran yönetiminden marka yaratılmasına kadar işleyen karmaşık bir süreç var. Bizi dünyanın en büyük şirketlerinden biri yapan bütün kirli sırları keşfedeceksiniz.Oyunu Mouse ile oynayacaksınız. Oyun ekranında sol altta bulunan Mc Donalds ikonuna tıklarsanız şirket binasına, hamburger ikonuna tıklarsanız Fast Food mağazasına, traktör ikonuna tıklarsanız üretim yapılan arazilere, inek resmine tıklarsanız hayvansal üretim yapılan ahır ve ağıllara ulaşabilirsiniz. Her uygulama alanında çeşitli işlemler yapabilirsiniz. Arazi satın alabilir, arazi satabilir, ekim yapabilir, hayvansal üretim yapabilirsiniz. Şirkette yönetime müdahele edebilirsiniz..Com

Oyunla ilgili etiketler: McDonald's İşletme


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *