oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kurabiye Fırını İşletme oyunu

TAM EKRAN

Kurabiye Fırını İşletme [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Kurabiye Fırını İşletme oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Oynanması biraz zor bir işletme oyunu freeworldgroup yapımı diğer işletme oyunları kadar başarılı ve kolay olmasada bu türü seven oyunambarcılar için güzel vakit geçirtebilir. Oyunda dükkanınızı açabilmeniz için öncelikle tüm hazırlıklarınızı bitirmelisiniz. Malzemelerini almalı, tarifler seçmeli, personelinizi ayarlamalısınız. Bu hazırlıkları bitirmeden oyuna başlayamıyorsunuz. Yapacağınız kurabiyeler ve bu kurabiyeleri yapmak için almanız gereken malzeme miktaro konusunda dikkatli olun. Required ve stock miktarları uygun olmalı. Yani STOCK'ta bulunan miktarlar REQUIRED'ta yazandan fazla olmalı ki kurabiyelerinizi yapmak için herşey tamam olsun. .com kurabiye fırınızda başarılar ve bol kazançlar diler.

Oyunla ilgili etiketler: Kurabiye Fırını İşletme


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *