oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kuaför Dükkanı İşletme oyunu

TAM EKRAN

Kuaför Dükkanı İşletme [3.0]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Kuaför Dükkanı İşletme oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
.com yine dünya siteleri ile aynı anda süper bir oyun ile karşınızda. Oyun oldukça zevkli ve kolay oynayabileceğiniz bir oyun. Gelen müsterileriniz önce bekleme koltuklarında bekliyor, onları UYGUN koltuğuna alıp istedikleri işlemleri yapın. Müşterilerinizi çok bekletmeyin, isteklerini hemen yerine getirin. notu: Bir koltukta saç kesebilirken diğer koltukta saç yıkayabiliyorsunuz, gelen müşterilerinizin isteklerini belirledikten sonra onlar uygun koltuğa oturtmalısınız. Oyun için anahtar kelimeler: berber dükkanı, kuaför dükkanı işlet, berber işket, kuaför oyunları.

Oyunla ilgili etiketler: Kuaför Dükkanı İşletme


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *