oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Köy Çiftliği oyunu

TAM EKRAN

Köy Çiftliği [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Köy Çiftliği oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Büyükanne ve büyükbabanızın tavuk çiftliğinde tavuklar sizi bekliyor. Onları besleyecek, yumurtalarını alacak, hasta olduklarında iyileştireceksiniz. Sattığınız yumurta ve kazandığınız bonuslar ile yeni tavuklar almak için SOL ÜSTTE bulunan tavuk logosuna tıklayabilir böylece oyuncambazi.com çiftliğindeki tavuk sayısını artırabilirsiniz. Oyunda hayvanları beslemek, iyileştirmek gibi işlemler için MOUSE kullanabilirsiniz. Oyuncambazi çiftliğinde işleri yoluna koymak için hemen çalışmaya başlayın. Kolaylıklar ce iyi eğlenceler dileriz.

Oyunla ilgili etiketler: Köy Çiftliği


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *