oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Koş Fatmagül Koş oyunu

TAM EKRAN

Koş Fatmagül Koş [3.5]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Koş Fatmagül Koş oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Sağ ve sol ok tuşlarını kullanarak kaçın ve yerdeki behlül kafalarının tümünü toplayın... Not : Oyun Fatma Gülün Suçu Ne? dizisi ve Ay Yapım ile bir bağlantısı yoktur.

Oyunla ilgili etiketler: Fatmagülün Suçu Ne Fatmagul Fatmagül


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : Aydan |Tarih : 04.09.2011
Salam!Ela oyundu. Sizin saytda her oyunu tapa bilirem. Cox sagolun!
Yazan : ulviyye |Tarih : 20.10.2011
cok gozel
Yazan : Aysel |Tarih : 03.11.2011
Yok
Yazan : murad |Tarih : 06.11.2011
aydan mumla bu cox pis oyundur
Yazan : murad |Tarih : 06.11.2011
siyasi duello oynayin gorun negozel oyundur bu ise cok pis oyundur111 menim gizlardam zehlem geddir sagolun disvidayne .
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *