oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kim Milyoner Olmak İster oyunu

TAM EKRAN

Kim Milyoner Olmak İster [3.6]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Kim Milyoner Olmak İster oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Kim Milyoner Olmak İster oyunu haqqında heç bir açıqlama elave edilmeyib. Kim Milyoner Olmak İster oyunları oynayın ilk siz keşf edin.

Oyunla ilgili etiketler: Kim milyoner olmak ister Milyoner olun Milyoner Ol Kim 1 Milyon ister Kim Bir Milyon ister


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : gunel 11 |Tarih : 05.11.2011
maraqli oyuna benzeyir size tesekkur edirem
Yazan : murad |Tarih : 06.11.2011
fuuuuuuuuul oyundur tesekkur...
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *