oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kend Meydançası oyunu

TAM EKRAN

Kend Meydançası [3.6]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Kend Meydançası oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Köy hayatını kim sevmez? temiz hava, taze meyve ve sebzeler, bir sürü sevimli hayvan ve çiçekler. Herşey doğal herşey çok güzel. .com köy meydanı oyunu hayalinizdeki köyü tasarlamanız için size fırsat sunuyor. Oyun yüklendikten sonra altta bulunan tüm nesneleri deneyerek en güzel köy meydanını oluşturun. Yerini beğenmediğiniz nesneleri MOUSE kullanarak değişitirebilir, ÇÖP KUTUSU'na sürükleyerek kaldırabilirsiniz. .com iyi eğlenceler diler.

Oyunla ilgili etiketler: Kend Meydança


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *