oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kaydir-Çöz II oyunu

TAM EKRAN

Kaydir-Çöz II [3.8]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Kaydir-Çöz II oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Kaydir çöz bulmacada amaciniz oyun ekraninda görülen sevimli hayvan ve manzara resimlerinin parçalarini dogru sekilde siralamayarak görüntüyü tamamlamaktir. Bulmaca parçalarini kaydirmak için Mouse ile tiklamaniz yeterlidir. Oyunda birbirinden farkli 20 resim bulmaca yer almakta sol üstte PLAY butonunun iki yanindaki ok butonlari ile resimleri degistirebilir, hemen atindaki SIZE yazili çerçeveden bulmaca boyutlarini ayarlayabilirsiniz, gerekli ayarlamalari yaptiktan sonra PLAY butonuna basarak oyuna baslayin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Kaydir-Çöz II


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *