oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Karlı Parkur oyunu

TAM EKRAN

Karlı Parkur [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Karlı Parkur oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Güzellik salonun şehrin en iyi güzellik salonu. Çünkü ürettiğin kozametikler çok özel. Yeni bir formül buldun. Kozmetik sektöründe çığır açacak bir formül bu. Bunu test etmek için seyahate çıktın. Sen gittikten sonra biri salonunu soydu ve bütün kozmetik malzemelerini toplayıp gitti. Görevin, bütün çalınan kozmetik malzemelerini bulmak. Dikkatli kullan çünkü çok tehlikeli! Bölümü ne kadar hızlı bitirirsen o kadar çok puan alırsın. Oyunun başından itibaren 3 canın var. Bölümleri tamamladığında 1 can daha kazanacaksın. Ne kadar çok can toplarsan senin için o kadar iyi. Çünkü bitişte bu canlar sana skor olacak. Zeytinoyun başarılar diler

Oyunla ilgili etiketler: Karlı Parkur


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *