oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Havaalanı İşletme oyunu

TAM EKRAN

Havaalanı İşletme [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Havaalanı İşletme oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
.comda yine çok güzel bir işletme oyunu ile karşınızdayız. Oyun başlangıçta biraz zor gelsede sanıyoruz biraz kurcaladıkça herkes öğrenebilir. Basit bir ingilizce ile oyunu daha çabuk kavrayabilirsiniz. Oyunda amacınız uçaklar, yolcular ve havaalanını yönetip yolcuları istedikleri yere uçurmak ve bu aşamaya gelene kadar gereken işlemleri yapabilmek. Oyunda başlangıçta göreceğiniz TUTORIAL ekranını hemen geçmeyin ve yapılması gerekenleri uygulamaya çalışın. Oyunda uçakları önce yolcuları alacakları kapılara yönlendirmeli ve sonra yolcuyu ya da yolcuları uçağa bindirmelisiniz. (MOUSE ile sürükle-bırak) ardında yolcunun istediği yöne haritadan tıklayarak uçağı hareket ettirecek ve havalanından kalkmasını sağlayacaksınız. Yolcunun üzerinde D yazıyorsa Detroit'e gitmek istediği anlamına geliyor. .com kolaylıklar diler.

Oyunla ilgili etiketler: Havaalanı İşletme


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *