oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Gözleme Büfesi İşlet oyunu

TAM EKRAN

Gözleme Büfesi İşlet [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Gözleme Büfesi İşlet oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Gözleme büfenizde müşterilerinize hindistan usulü gözlemeler yapıp satacaksınız ve dükkan açık kaldığı süre içinde müşteri kaçırmadan işlerinizi yürüteceksiniz. OYUNAMBARI.COM da diğer işletme oyunlarını oynayabilmek içi arama kutumuzu kullanabilirsiniz. Oyunda SAĞ TARAFTA Hamur karışımının olduğu kaptan kepçe ile hamur karışımı alıp pişirme yüzeyine koyacak ve yanmasın diye arada bir çevireceksiniz, sol tarafta bulunan gözleme tabaklarını gözlemeler piştikten sonra servis etmek için kullanacaksınız. Oyunu yalnızca MOUSE kullanarak oynayabilirsiniz. Bu arada Hindistan gözlemesininr adı DOSA, Türkiye'deki gözleme çeşidine benzer şekilde pişiriliyor ve yeniliyor. Bunların satıldığı yol kenarlarındaki büfelere de DHABA ismi veriliyor. Oyunumuzun orjinal ismi de MADRASI DHABA. İyi eğlenceler. WEBMASTER NOTU: OYUNAMBARI.COM dan oyun ve açıklama alan webmaster arkadaşlar, lütfen aldığınız oyunun en azından İSMİNİ OYUNAMBARI.COM dan farklı belirlerseniz mutlu oluruz. OYUNAMBARI.COM

Oyunla ilgili etiketler: Gözleme Büfesi İşlet


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar