oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Dağ Oteli İşletme oyunu

TAM EKRAN

Dağ Oteli İşletme [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Dağ Oteli İşletme oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Soğuk kış günleri yaklaşırken içinizi ısıtacak sıcacık bir aile oteli, çalışanları ve müşterileri. Oyunda kış temasıyla süslenmiş bir otel işletmesi çalıştıracaksınız. Müşterileriniz kış tatiline çıkmış aileler ve diğer müşteriler. İlk bölümde basit olacak işler diğer bölümlerde artacak ve zorlaşacak. Oyuncambazi.com.com daOtelinize gelen müşterilerinizin keyfi kaçmadan, güzel, eğlenceli bir tatil yapması ve otelinizden memnun ayrılması için gereken herşeyi zamanında yapmalısınız. Oyunda tüm işlemler için MOUSE kullanabilirsiniz. Oyuncambazi.com sıcak kış geceleri ve iyi eğlenceler diler.

Oyunla ilgili etiketler: Dağ Oteli İşletme


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : ayka |Tarih : 28.10.2011
cok guzel oyun
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *