oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Çevir Birleştir oyunu

TAM EKRAN

Çevir Birleştir [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Çevir Birleştir oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Ayni tür meyveleri platformu çevirerek biraraya getirerek esleyip yok etmeye çalisin, belli bir zaman siniriniz var süreyi asmadan bölümleri tamamlamaya çalisin, baslangiçta kolay gibi görünene oyun ilerledikçe içinden çikilmaz bir hal aliyor, sinirlerinize hakim olun. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Çevir Birleştir


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : bahar |Tarih : 30.10.2009
ela
Yazan : BAXSİYEVA GUNEL |Tarih : 31.10.2009
OYUNLARİNİZ YAXSİDİRAMMA AZDİRh
Yazan : seal |Tarih : 21.03.2011
bu ne hic bir oyuna benzemiyor yani oyun diyilmis yuuuuuyuuuuuyuuuuuu
Yazan : Agarehim |Tarih : 18.07.2011
belede
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *