oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Çapraz Dama II oyunu

TAM EKRAN

Çapraz Dama II [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Çapraz Dama II oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Çapraz dama klasik dama oyunundan taslarin hareketleri açisindan farkli olan bir oyundur, taslar çapraz karelere hareket ettirilebilir ve çaprazda duran rakip taslar kirilabilir, oyun yüklendikten sonra gelen ekranda , VIEW basligi altindan oyun tahtasinin görünüsünü, MODE basligi altindan oyuncu sayisini ve DIFFICULTY basligi altindan oyun zorluk derecesini ayarlayip START butonu ile oyuna baslayin, Mouse il taslarinizi tutup dogru karelere sürükleyerek oyunu oynayin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Çapraz Dama II


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : Gumuw Ekberova |Tarih : 20.02.2010
yuklemeler
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *