oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Çağlar Boyu Savaş oyunu

TAM EKRAN

Çağlar Boyu Savaş [2.7]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Çağlar Boyu Savaş oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Oyunun amacı düşman hattına ulaşmak ve yoketmek. Oyun 5 çağdan oluşuyor. Çağ atlamak için çağ puanına ihtiyacınız olacak. Bu puanları düşman ünitelerini yok ederek elde edeceksiniz. Ayrıca kendi bölümünüzü korumak için koruma üniteleride satın alabilirsiniz. Oyunda ünitelerin haricinde özel saldırı gücünüz de olacak. Bu atağın tekrar kullanılabilmesi için belirli bir süre geçmesi gerekmekte. Bütün çağlar kendi özel saldırı gücüne sahiptir. Bölgenizi tamir etme şansınız bulunmuyor. Ama yükseltme imkanınız var. Bölgenizi düşmanlardan koruyun! Zeytinoyun başarılar diler.

Oyunla ilgili etiketler: Çağlar Boyu Savaş


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : Ceyhun qasimov |Tarih : 13.11.2011
hile oyun bawdiyan kimi 100 tl olan silahi aliriq ve vazgec in uzerine 2 defe basiriq sora nan pul olur ve qutarmir
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *